O serveru

Zkušený team lidí se denně podílí na správě serveru kkrp.cz, aby zajistil všem v rámci možností ty nejlepší herní podmínky. Team složený z developerů, kteří pracují nepřetržitě na nekonečném vývoji serveru, team grafiků zaměřených na game design a webdesign a v neposlední řadě tým zkušených adminů, kteří se denně věnují chodu serveru a komunitě.

Team se složil pod hráčem a streamerem Martinem Benešem známým na Twitchi pod nickem spajKK, který společně s jeho přítelkyní vložili počáteční kapitál do projektu, aby byl postaven na vlastním serveru, který je připojen v serverovně v Brně a z vlastních zdrojů platí měsíčně jeho provoz.

Všichni zmínění pracují bez nároku na odměnu, někteří nepřetržitě každý den. Pozitivní přístup týmu je na základě jejich víře v projekt a jeho cíle - vytvořit server s fair-play pravidly, aktivním týmem lidí, fungující herní ekonomikou, “vanillovým” handlingem aut a mnohým dalším. Hlavním cílem je vybudovat přátelskou komunitu a profesionální prostředí pro GTA 5 RP nadšence.

PARTNERSKÉ SPOLUPRÁCE

Níže vám představíme partnery se kterými spolupracujeme v rámci mapperských a design prací na serveru. Jedná se buď o volné spolupráce, které vznikly na základě vzájemné podpory a placené spolupráce.


SPOLUPRÁCE

SLB2k11
Yuri, streamer a komunitní ambasador ve FiveM komunitě, který tvoří převážně pro svoji Twitch a GTA V (FiveM) komunitu. jeho skvělou práci můžete najít na jeho Patreonu, kde nabízí své projekty za velmi příznivé ceny. Své skvělé projekty tvoří přímo na jeho Twitch kanále, mimo skvělé práce stojí za podporu i díky jeho úžasným emotikonům :)

CREDIT
1) Community Mission Row PDRETEXTURA PD
Další šikovný designer, který nám měnil vizuální textury PD je Lete$#0151


PLACENÉ ZAKÁZKY

Uncle je velmi šikovný mapper, od kterého máme většinu placených zakázek. Své  projekty tvoří také na jeho Twitch kanále. Jeho projekty naleznete na webové stránce, kde ho můžete kontaktovat.

CREDIT
1) Weazel news
2) StandUp Cafe
3) Galaxi Nightclub
4) Ifruits / Samsung 
5) Aoutschool
6) Cityhall (Government)

NÁKLADY SPOJENÉ S CHODEM SERVERU


Aby mohl vzniknout tento projekt byly potřeba prvotní investice. Přehled měsíčních a dosavadních nákladů je zde:


Měsíční náklady
 • 1Gbps vyhrazená linka - 2.783,00 Kč
 • Serverhosting serveru - 1.936,00 Kč
 • Patreon Five M 100+ slot - 1.170.00 Kč


Prvotní investice
 • Cena PC (PC na kterém jede server): 58.155,00 Kč
 • Interiéry a mapperské práce: cca 19. 500,00 Kč
 • Také jsme podpořili finančně naše partnery (příklad darováním předplatných Yuriho komunitě, protože se nám líbí jeho myšlenka práce s FiveM komunitou apod..)

NA CO PŮJDOU PŘÍPADNÉ DOTACE?

Vzhledem k tomu, že vývoj serveru není nikdy ukončen a je potřeba na něm neustále pracovat, tudíž dotace budou putovat na jeho vývoj a na měsíční náklady spojené s provozem serveru.

 1. Náklady spojené s chodem serveru:
  Měsíční náklady
  Prvotní investice
 2. Na vývoj a investice spojené s ním:
  • Exkluzivní interiéry
  • Přidávání exkluzivních game designů
 3. Kapesné pro tým:
  • V případě, že se zaplatí základní výše uvedené náklady, tak zbytek se rozdělí mezi aktivní team od developu až po adminy.
 4. Speciální Merch, komunitní srazy a mnohé další?
  • V případě, že se podaří zaplatit základní náklady a kapesné týmu a zbudou peníze, nezůstanou nikdy ležet nikomu v kapse, ale komunitu můžeme společně posunout dále. Př: vytvoření speciálního merche, uspořádání komunitního srazu atd..