Kendrick Keith Harris

Od kohout. kohout. Upraveno: 1x | Poslední úprava: 11.02.2024 20:59
11.02.2024 20:52

• Datum narození: 02/24/1998
• Výška: 6’1 ft (186 cm)
• Váha: 189,6 pounds (75 kg)
• Body fat: 7%
• foot size: 13 (46)
• Státní příslušnost: San Andreas
• Náboženství: Křesťanství – Římskokatolická církev
• Místo narození: Central Los Santos Medical Center – Davis, San Andreas
• Dlouhodobá onemocnění: intermitentní astma
• Krevní skupina: AB+
• Alergie: pyl, měkkýši, lehká laktózová intolerance
• Lateralita: Pravá
• Nejvyšší Dosažené Vzdělání: High school of Los Santos.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Kendrick spatřil světlo světa 24. února 1998 v Davis, San Andreas, do rodiny žijící v neformálním svazku. Jeho matka Amber Wright a otec Tyrone Harris tvořili klasický stereotyp páru v San Andreasských Ghettech.

Kendrickovo příchod na svět nebyl naplánován, spíše lze říci, že byl jakýmsi náhodným zvratem. Ačkoli matka projevovala radost z nového člena rodiny. Otec si byl vědom finanční náročnosti situace a zvažoval, jak zvládne poskytnout adekvátní podporu nejen sobě a partnerce, ale nyní i novorozenému Kendrickovi.

Tehdy otec často chyběl doma, ať už z důvodu pracovních povinností či potřeby najít si nějaký klidný koutek daleko od „zvuku rodiny“. V době, kdy byla matka Amber (Kendrickova babička) ještě naživu, se stala klíčovou postavou při hlídání malého Kendricka. Její přítomnost byla pro něj stabilní oporou v období, kdy otec nebyl dostupný.

Amber se totiž musela chopit práce již v Kendrickových raných letech, což jí neumožnilo být pořád u svého syna. Její oddanost a starostlivost však zůstávaly v životě malého Kendricka.

Ve věku šesti let začal Kendrick chodit do veřejné školy v Davis. Kdokoli, kdo prošel podobným místem, ví, že tyto školy zřídka vychovávají budoucí lékaře či právníky. Většinou tu spíše vyrůstá opak. Bohužel matka si pro Kendricka nemohla dovolit nic lepšího.

Už první den ve škole začal Kendrick zažívat šikanu ze strany starších spolužáků. Tato nepříjemná zkušenost trvala dlouhý měsíc, během něhož se Kendrick postupně naučil vyhýbat se těmto lidem. Nakonec našel oporu ve svém prvním a zároveň nejlepším kamarádovi, Carlu Williamsonovi.

S Carlem se stali nerozlučným duem, a bylo těžké vidět jednoho z nich bez druhého. Carlův otec opustil jeho matku, když byl Carl ještě malý. Proto jeho matka byla v podobné situaci jako ta Kendrickova. Obě se nakonec seznámily na třídní schůzi a chlapci mohli díky tomu být spolu ještě častěji.

K Vánocům vždy dostával jen maličkosti, a kolikrát mu i stačilo, že se otec aspoň na chvilku ukázal doma, začal totiž scházet čím dál víc a víc. Vždy z něj táhl alkohol a kolikrát vypadal i že bere drogy, kůži měl celou popraskanou, vlasy měl na místech vytrhané, oči celé červené a hlavně šli vidět jizvy od jehel po celé jeho ruce. Nicméně právě tyto Vánoce se matka rozhodla udělat synovi radost a darovala mu kolo. Dokonce se domluvila i s matkou jeho nejlepšího kamaráda, a tak dostal i Carl své kolo. Pro oba kluky to bylo jako otevření nové kapitoly. Teď mohli společně jezdit po ulicích a hrát si mimo okruh zahrady.

Vždy když zrovna bylo hezké počasí byli kluci venku na kolech. Když jim bylo oběma kolem 11 let, zajeli do špatné uličky v Davis a nějací teenagery je donutili sundat si boty, dát jim telefony, všechny peníze a jejich kola. Kluci neměli moc na výběr, bylo jich tak 6 a všichni tak o 2 hlavy vyšší. Carl se přesto pokusil odporovat. Nakonec je oba zbili a stejně je obrali. Kendrick řekl Carlovi, že toto musí hned někomu říct, ale ten věděl, že to nikam nevede a věci si musí získat svojí cestou.

Netrvalo ani půl týdne a Carl přisel za Kendrickem, že našel pár kluků ze školy, kteří znají ty co je okradli a mají s nimi taky problém. Domluvili se, že na ně zaútočí a svoje věci si přivlastní nazpět. Byl to Kendrick s Carlem, Josh Thuser, Eric Jackson a další 3 kluci.

V 8 hodin večer, když už se začalo stmívat plížili se kluci zadní brankou u baráku, kde byli okradeni. Kendrick měl v ruce pálku na baseball, Carl měl boxera a ostatní kluci měli kombinaci tupých předmětů. První kdo vylezl na ulici byl Josh. Teenageři teď byli 3, což znamenalo že chlapci měli značnou přesilu. Když si jich starší kluci všimli začali na ně řvát ať se pakují pryč. Chlapci se nenechali a začali vyhrožovat zbraněmi co drželi v rukou. Jeden ze starších kluků vytáhl switch blade a šel proti nim. Když si toho chlapci všimli většina se začala pomalu otáčet, Eric ale vytáhl pistoli .22 a na kluka s nožem dvakrát vystřelil. První rána proletěla kolem a druhou se trefil přímo do krku. Stál tam tak s oběma rukama na zbrani a koukal s výrazem, který Kendrick nedokázal popsat. Zbylí dva teenageři začali utíkat a chlapci i s Ericem taky.

Kendrick doběhl domu a okamžitě si zalezl do skříně, kde si sedl a zůstal schovaný. Když ho máma našla ptala se ho co se děje. Kendrick jen odpověděl, že mu je zima a chtěl se zahřát. Druhý den ráno, když zrovna Kendrick snídal zaslechl od vedle, kde máma koukala na televizi zprávy o tom, že teenager, kterého včera Eric střelil se jmenoval Michael Floyd, na místě zemřel. Kendrick nemohl ani dojíst snídani a mámě řekl, že mu je blbě a do školy nejde.

Už to byly 3 dny co zůstal doma, když mu zrovna zavolal Carl. Kendrick to zvedl a byl udivený, že není vůbec ve stresu. Úplně v klidu se ho zeptal co mu je a kdy přijde do školy. Myslel si, že o situaci vůbec neví a tak mu řekl jestli ví co se stalo. Carl to věděl a odvětil, že si to zasloužil. Kendrick bez rozloučení položil telefon.

Ráno druhého dne přišel Carl před Kendrickův barák s oběma koly. Amber zrovna měla na návštěvě Carlovu matku. Když vyšel ven pouze se na Carla koukal a neřekl ani slovo, jenom se otočil, aby si mohl vzít boty a pro kolo si dojít. Zrovna když si nasazoval boty, uslyšel z rohu ulice Hellcat jak si to řítí směrem k nim. Zpomalilo a na půl z okénka vylezl muž, zahalený v černém šátku. Vystrčil uzi s prodlouženým zásobníkem, zařval jen „This is for Mike bitch ass niggas!“ a vypálil ho celý do Carla stojícím vedle kol. Gumy na Hellcatu jen zapískali a auto už bylo pryč. Carl byl zasažen 3 ranami do hrudníku, 2 do břicha a 1 měl v levé ruce. Kendrick se otočil a ještě na půl obutý k němu doběhl. Sednul k němu a položil mu hlavu na své stehno. Začal řvát o pomoc. „Don’t die on me bro, not now. Don’t die on me please“. Opakoval tato slova stále dokola. Z baráku na to vyběhly obě matky. Pochopitelně panikařily a nevěděly co dělat. Amber zavolala 911 a Carlova matka přiběhla k němu, snažila se mu pomoc, bylo to marné. Krvácel stále a ztratil už spoustu krve. Když přijela záchranka Carl neprojevoval žádné známky života. S otevřenými oči a hlavou položenou na Kendrickovi zemřel v pouhých 11 letech.

První z Kendrickových velkých traumat ještě ani nepřešlo a jeho život se začal zhoršovat víc a víc. Po tom co si Carla odvezla sanitka s koronerem šel Kendrick okamžitě do baráků. Došel až do ložnice, kde vyndal z pod postele otcův leskle stříbrný .357 Magnum Colt Python. V domě nebyl nikdo kdo by ho zastavil, obě matky odjely do nemocnice. Kendrick zavolal kluky a pouze jim řekl, že se půjdou projet. Chudáci ani nevěděli co se stalo a už byli v ulici teenagerů, kteří zabili Carla. Na ulici je nenašli a tak jeli na místo, kde se po škole vždy scházeli. Tam jim Kendrick vysvětlil co se stalo. Většina z kluků úplně zamrzla, jediný Eric chladnokrevně prohlásil, že je musí najít a pomstít se. S chlapci si založili menší partu. Nijak si neříkali. Nyní jich bylo už jen 5 ( - Carl god rest his soul a jeden kluk se do toho nechtěl motat). Kendrick, Josh Thuser, Eric Jackson, Billy Jacobs a Tyrone Wright. Ještě ten večer se domluvili a začali je hledat po celém městě. Když už to chtěli vzdát a jít domu, všiml si Kendrick auta, ze kterého byl Carl zastřelen. Stálo na parkovišti u Taco Farmer. Oni seděli na jejich terase/zahrádce. Kendrick si vytáhl kapesní nožík a probodl obě kola na levé straně Hellcatu. Když si toho všimli teenageři, běželi naproti, když byli tak v půlce z poza rohu vyskočili zbylí kluci a ten kdo měl strap začal střílet. Kendrick vytáhl taky.

Všichni kluci bez zranění stihli ujet na kolech ještě než si jich mohl kdokoliv jiný všimnout. Na místě za sebou zanechali 4 mrtví. Kendrick z toho trefil 2. První krev na jeho rukou. Nebyl z toho ani nijak špatný. Jak by řekl Carl, zasloužili si to. Touto akcí si kluci svoji partu zacelili. Každý z nich věděl, že momentálně na sebe mají navzájem informace, které kdyby řekli skončí všichni ve vězení a možná i na injekci. Začali spolu být pořád, dokonce začali i malé zločiny jako shoplifting, pojeby a kapsaření. Kendricka všichni brali jako bratra, ale on se mezi nimi tak nikdy necítil. Chyběl mu Carl a věděl, že ho nikdo nenahradí. Do těchto zločinů se angažoval nejméně a snažil se jim vyhýbat. Kluci si toho všímali a nijak ho nenutili.

Už ve svých 12 letech začali kluci hulit trávu a brát jiné lehčí drogy jako Mdma. Kendrick byl z nich největší uživatel. Začal i mámě doma krást peníze, aby měl na drogy. Dělal to hlavně, aby zapomněl na to co se stalo a na to co udělal. Jeho matka si začal všímat chybějící hotovosti a konfrontovala Kendricka. Ten to popíral a začali se hádat. Máma se tak naštvala, že Kendricka zbila. Dokázal by se bránit, ale na svoji matku by nikdy nesáhl. Matka ho vykopla ven a řekla mu, ať se vrátí až bude mít jejích 200 dolarů, které jí ukradl. Nastěhoval se k Ericovi, který bydlel se svým bratrancem. Pomalu se začal taky zúčastňovat krádeží. Prodával nyní i drogy.

U Erica bydlel už celé 4 měsíce. Jeho bratrance to už přestalo bavit a zeptal se Kendricka, kdy se plánuje vrátit. Kendrick byl zrovna pod vlivem drog a bratrance zbil. Když to viděl Eric, řekl mu že musí pryč. Kendrick se šel poptat jeho dalších kamarádů, jestli tam může zůstat, ale většina bydleli s rodiči a vzít ho nemohli. Došlo to až k tomu, že se z něj stal bezdomovec. Přestal chodit do školy a sociálka začala být podezřívavá. Už ani peníze z drog neměl, protože většinu co koupil použil sám. Bezdomovec byl ještě chvíli, než se rozhodl dát si život do pořádku. Vliv na to měl hlavně ten fakt, že mu došli peníze na drogy a proto se z pomalu dostal. Vrátil se domu na mámin práh. Ta ho přivítala, objala a byla ráda, že se vrátil. Vše mu odpustila a mohl se vrátit domů.

Ve svých 15 si Kendrick dokonce našel holku, jmenovala se Maya. Začalo to vypadat, že všechno bude dobré. Kendrick nyní chodil do high school. V učení se výrazně zlepšoval. Hrál basketbal za svou školu a dokonce, když byl v posledním ročníku dostal nabídku na stipendium od Uni of San Andreas díky tomu, že byl nejlepší hráč ve svém týmu. Kendrick zjistil, že jeho přítelkyně je těhotná. Nebyl jak ostatní muži jeho typu. Byl rád, vždy se těšil, až bude moct vychovat někoho, aby neskončil jak on a hlavně nechtěl být jako svůj otec. Jejich dcera se narodila 5.3.2016. Pojmenovali ji Ashley. Jelikož Kendrick pořád chodil do školy, bydlel u matky a jeho přítelkyně i s dcerou taky. Jeho dcera měla lásku ze všech stran, od otce, od matky, od babičky. Měla nakročeno na krásný život a mohla se cítit milovaná.

Když Ashley byli pouhé 2 měsíců doktoři jí zjistili leukémii. Všechny to hluboce zasáhlo. Kvůli špatnému pojištění si nemohli dovolit nejlepší péči ale přesto se snažili jak jen mohli. Prodali doma co nepotřebovali a i to co potřebovali, ale mohli bez toho žít. Maya začala mít silné deprese a už se to začalo projevovat. Kendrick se snažil byl silný jak pro Mayu tak pro Ashley. Půl měsíce než měl Kendrick nastoupit na Universitu Ashley zemřela. Poslední týdny jejího života strávil Kendrick u jejího lůžka v nemocnici. Doktoři věděli, že věta „Návštěvní hodiny“ pro něj neplatí. Byl u ní i několik dní v kuse. Ten den co zemřela zůstal Kendrick v nemocnici v čekárně, nespal. Jen čekal. Doktoři nevěděli na co čeká, jestli na to, až se Ashley snad vrátí?

Druhý den ráno vzal věci z nemocnice a vrátil se domů. Matka byla velmi suportivní. Řekla mu, že Maya se včera večer nevrátila domů, když odjížděla z nemocnice. Volal jí ale hovor padal do schránky. Jezdil celý den po městě a hledal jí. Ještě ten večer obdržel hovor od policie. Řekli mu, že Maya se zabila. Konkrétněji si prostřelila hlavu jeho stříbrným .357 Magnum Colt Pythonem. Její obličej byl k nerozpoznání a jen díky dopisu na rozloučenou, který měla u sebe byli schopni zjistit více informací. Ten den přišel Kendrick o dvě nejdůležitější osoby svého života. Kendrick upadl to velmi silných depresí. Na univerzitu se úplně vykašlal, byl jen doma a vůbec nevycházel ven. Kluci z jeho party věděli co se stalo a chtěli mu pomoct. Začali ho příležitostně brát ven. Dozvěděl se věci jako to, že mají momentálně problém s nějakým gangem, byli to lidi od teenagerů, které zabili u Taco Farmer. Nějakým způsobem zjistili, že to byli oni, kdo je zabili. Kendrickovi to bylo úplně jedno, vlastně mu bylo i jedno jestli umře.

Později se od nich odpojil a šel domů. Měl docela štěstí, protože ani né 10 minut po tom co byl na cestě domů na kluky přijel již zmíněný gang. Rozpoutala se mezi nimi přestřelka a všichni kromě Erica byli nějakým způsobem zraněni, buď byli mrtví na místě nebo nemohli utéct. Eric měl průstřel do předloktí a měl trefenou tepnu, jeho nejlepší nápad byl běžet za Kendrickem domů a poprosit ho o pomoc.

Kendrick výstřely slyšel, ale v Davis to není nic abnormálního a tak došel až domů. Když byl před barákem slyšel zevnitř hádku. Vběhl dovnitř a viděl jeho otce jak se hádá s matkou a příležitostně ji udeřil. Kendrick se na otce pustil a začal ho mlátit. Za chvilku vběhl do jeho baráku krvácející Eric a všichni se přestali hádat chvíli, koukali na Erica, Kendrick a jeho matka se o něj začali starat. Bohužel ho asi někdo sledoval cestou ke Kendrickovi domů, dovnitř vběhl jeden z druhého gangu s uzi. Otec si ho všiml první a začal na něj řvát. Gangster ho zabil 5 ranami z uzi. To už všichni slyšeli co se děje a Kendrick přikázal mámě ať uteče, ta odmítla a běžela směrem k Otcovi kde jí dalšíma 3 ranami zastřelil. Kendrick běžel do ložnice pro svou zbraň, tu zbraň, kterou se zastřelila Maya, ta tam ale nebyla, protože jí policie měla jako důkaz na stanici. Jeho nejlepší move byl se schovat za dveře a počkat než vejde do místnosti. To se i stalo, do místnosti vkročil a on na něj skočil. Prali se a zbraň se spustila, protože měl prst na spoušti. Zbraň zasáhla Erica. Kendrick mu zbraň z ruky vyndal a pokusil se zastřelit jeho. Uzi už ale neměl náboje a gangster toho využil a začal utíkat. Kendrick se zbraní v ruce běžel proti němu ale zakopl o otcovo mrtvé tělo a spadl hlavou na stolek u dveří. Spadl do bezvědomí.

Když se probral, byl už v nemocnici s rukama připoutanýma k lůžku. Nějaká mladá kadetka mu oznámila, že je hlavním podezřelým v případu trojité vraždy. Ve výslechové místnosti mu oznámili, že se rovnou může přiznat a možná dostane jen doživotí. Kendrick chtěl právníka, ale vzhledem k jeho nedávným výdajům na dceřinu léčbu mu byl přidělen pro bono právník. Ten mu řekl, že na něj mají spoustu důkazů, jako jeho dna pod otcovými nehty (po jejich rvačce), otisky na zbrani. Ericovu krev na jeho oblečení, střelný prach ze zbraně v jeho oblečení. Balistické reporty taky seděli na něj. Právník mu řekl, že opravdu nejlepší by bylo se přiznat a doufat v pouhé doživotí. S tím ale Kendrick nesouhlasil. Byl aspoň čtvrt roku ve vazbě, než měl soud. Na soudu se jeho právník ani nenažil tolik, věděl asi, že to nemá moc cenu. Porota se jednohlasně shodla na „vinen“. A soudce mu udělil trest smrti. Kendricka se to ani nějak nedotklo, přišel o všechny, na kterých mu kdy v životě záleželo. Neměl pro co žít, a pro něj to byl ideální konec tohoto života.

Na death row ve vězení byl dlouhé roky. Na začátku roku 2024, se o jeho případ začal zajímat student práva. Nelíbilo se mu, že důkazy, které proti němu měli nebyli dostatečné. Dokonce začal navštěvovat Kendricka, aby získal jeho výpověď, ale ten mu moc neřekl, byl spokojený kde byl. Velkým úsilím tohoto právníka ale dokázal Kendrickovu nevinnost a Kendrick byl spuštěn viny. Jeho trestní rejstřík byl celý promazán, byl propuštěn a v momentální chvílí je v řešení kompenzace. Je to totiž složitý případ, bylo totiž dokázáno, že je nevinný cca 2 měsíce, před jeho popravením.

Kendrick je zpět v Los Santos a snaží se znovu postavit na nohy. Uvidí se, co ho v životě čeká.

kohout. kohout.      807x      0